Włosy wypadają i są jak siano, co zrobić domowe sposoby

Aby zapobiec wypadaniu włosów z powodu niedoboru składników odżywczych, upewnij się, że dostarczasz sobie wystarczającą ilość aminokwasu lizyny. Niedobór lizyny został powiązany z problemami z wypadaniem włosów, podczas gdy zwiększone spożycie lizyny zostało powiązane ze zwiększonym tempem wzrostu włosów i zmniejszonym ich wypadaniem. Lizyna jest dostępna w suplementach, ale można ją również znaleźć w żywności, takiej jak jogurt, ser, buraki i mango.

Jednym ze sposobów na uniknięcie utraty włosów jest utrzymanie dobrego stanu psychicznego. Stres i niepokój mogą prowadzić do przedwczesnego wypadania włosów u mężczyzn i kobiet, dlatego też opracowanie osobistych narzędzi, które pomogą Ci zachować pełną głowę włosów tak długo, jak to możliwe. Niezależnie od tego, czy chodzi o aktywność fizyczną, czy szukanie wsparcia u przyjaciół, trzymanie stresu z daleka jest ogromnym krokiem w kierunku uniknięcia utraty włosów.

Aby pomóc w leczeniu wypadania włosów związanego z problemami skórnymi, rozważ włączenie do swojej diety większej ilości niezbędnych kwasów tłuszczowych. W badaniach naukowych, zwiększone spożycie kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 czasami wykazywało poprawę w wypadaniu włosów związanym z chorobami skóry. Pokarmy omega-3 obejmują nasiona lnu, orzechy włoskie i łososia, a pokarmy omega-6 obejmują żółtka jaj i oleje kuchenne. Utrzymuj oba rodzaje kwasów tłuszczowych w odpowiedniej równowadze, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Zmiana poszewki na poduszkę może pomóc w zapobieganiu wypadania włosów. Satynowe lub jedwabne poszewki na poduszki pomagają zapobiegać wypadaniu włosów. Spanie z bawełnianą lub flanelową poszewką na poduszkę może powodować tarcie na głowie, co może spowodować uszkodzenie mieszków włosowych i sprawić, że włosy wypadną.

Aby zwalczyć wypadanie włosów, upewnij się, że Twoja dieta zawiera odpowiednią ilość cynku i witaminy B6. Cynk pomoże Ci utrzymać zdrowe włosy. Ponadto, połączenie cynku i B6 powstrzyma powstawanie DHS z testosteronu. DHS bezpośrednio powoduje przedwczesne wypadanie włosów poprzez osłabienie mieszków włosowych. Owoce morza są dobrym źródłem zarówno cynku jak i B6.

Najbardziej istotnym pokarmem, który możesz umieścić w swoim ciele dla swoich włosów są owoce. Owoce zawierają mnóstwo korzystnych składników odżywczych i uzupełniają każdy posiłek w ciągu dnia lub nocy. Jedząc owoce, dostarczasz sobie dużą dawkę witaminy C, która pomaga w tworzeniu kolagenu dla Twoich włosów.

Image by Angie Sage from Pixabay

Dodaj komentarz