Twój kto dziwnie się zachowuje, a może jest chory ?

Jakie są oznaki choroby kota?

Istnieje wiele powodów, dla których koty mogą zachorować. Właściciel kota może zauważyć pewne oznaki choroby kota, jeśli zwróci szczególną uwagę. Jeśli kot często miauczy, nie je lub śpi więcej niż zwykle, może to oznaczać, że kot nie czuje się dobrze.

Jeśli zauważysz którykolwiek z poniższych objawów, natychmiast skonsultuj się z weterynarzem:

1. Letarg lub niespokojne zachowanie

2. Zwiększony lub zmniejszony apetyt

3. Niezwykłe zapachy

4. Nieprawidłowe krwawienie lub wydzielina z dowolnego obszaru

5. Brak reakcji

Jak zapobiegać chorobom kotów?

Powinniśmy dbać o nasze pupile, zapobiegając chorobom kotów. Kluczem do utrzymania zdrowych kotów jest utrzymanie ich aktywności, pielęgnacji i szczepienia.

Możesz pomóc swoim kotom pozostać aktywnymi, dając im zabawki do zabawy, takie jak sznurek lub wskaźnik laserowy. Pielęgnacja kota pomaga usunąć luźne włosy i maty, które mogą prowadzić do splątania sierści, co powoduje dyskomfort u kota lub obszar rozwoju bakterii lub pasożytów, jeśli nie jest leczony. Zaszczepienie kota chroni go przed śmiertelnymi chorobami, takimi jak wścieklizna, nosówka, białaczka, toksoplazmoza i inne, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo innym zwierzętom.

Czego nie robić, gdy rozpoznasz, że kot jest chory?

Przede wszystkim musisz zachować spokój. Jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności weterynaryjnych, zabierz kota do weterynarza.

Po drugie, upewnij się, że kot jest nawodniony i przynieś mu trochę jedzenia lub wody, jeśli jest głodny lub spragniony.

Następnie obserwuj zachowanie kota. Jeśli wycofuje się z ludzi i wydaje się przygnębiony lub zbyt ospały, aby się poruszać, może to wskazywać, że dzieje się coś poważnego.

Co powinienem zrobić, jeśli mój kot jest chory?

Najczęstszą rzeczą, jaką robią właściciele kotów, gdy ich kot zachoruje, jest zabranie go do weterynarza. To najlepsza opcja, ponieważ mają wiedzę i sprzęt do diagnozowania kotów na wiele różnych sposobów. Weterynarz będzie wiedział, na jaką chorobę cierpi Twój pupil i jak go leczyć. Jednak w niektórych przypadkach może się zdarzyć, że z jakiegoś powodu nie możesz zabrać swojego zwierzaka do weterynarza, więc oto kilka domowych sposobów na zachorowanie kota.

Ważne jest, aby pamiętać, że gdy zwierzę zachoruje, chcesz, aby czuło się tak komfortowo, jak to możliwe.

Image by Юрий Сидоренко from Pixabay