Rady dla rodziców 3 latków

Kilka rad i wskazówek :

Nawet jeśli po kilku dniach przyjmowania antybiotyków chore dziecko zacznie wykazywać oznaki poprawy samopoczucia, należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza i dokończyć terapię. Jeśli dziecko nie dokończy całego planu dawkowania, osłabione bakterie mogą pozostać w jego organizmie i uodpornić się na antybiotyki.

Bądź konsekwentny. Dzieci funkcjonują lepiej, gdy wiedzą, co ma się wydarzyć w ciągu dnia, zwłaszcza małe dzieci. Ogromna zmiana w harmonogramie może powodować u nich niezadowolenie.

Kiedy próbujesz nakłonić swoje dzieci do jedzenia, bardzo ważne jest, aby spróbować i sprawić, by proces ten był dla nich zabawą. One jeszcze nie rozumieją smaków i konieczności jedzenia, więc jedyną rzeczą, na której jako rodzic możesz polegać, jest to, że dobrze się bawią!

Jeśli nie możesz nakłonić dziecka do zażycia lekarstwa, gdy jest chore, spróbuj dodać je do łyżki syropu czekoladowego. Będzie to tak, jakby zamiast lekarstwa zjadło odrobinę słodyczy, która sprawi, że poczuje się lepiej.

Jeśli dziecko przychodzi i zadaje ci pytanie, a ty nie znasz odpowiedzi, powinieneś być z nim całkowicie szczery. Wymyślenie czegoś nie rozwiąże problemu, więc najlepiej będzie, jeśli powiesz, że nie wiesz i zaoferujesz pomoc w znalezieniu odpowiedzi.

Ogranicz ilość telewizji, którą dziecko ogląda każdego dnia. Zbyt dużo telewizji jest szkodliwe dla Twojego dziecka, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Jest to jedna z przyczyn otyłości u dzieci, może prowadzić do słabego wzroku i przyczynia się do uczucia niepokoju. Poproś dziecko, aby zamiast tego pobawiło się zabawkami.

Zanim zabierzesz dziecko do lekarza, przygotuj je na wizytę. Może to być czytanie książki o lekarzach, a nawet odgrywanie ról. Dzieci często odczuwają lęk przed wizytą u lekarza, więc przygotowanie ich do niej i uświadomienie im, że gabinet lekarski nie jest straszny, uspokoi ich obawy.

Nakłaniaj dziecko do wykonywania obowiązków, gdy tylko jest w stanie zrozumieć, co do niego mówisz. Od najmłodszych lat maluch powinien sprzątać swoje własne zabawki.

Image by Daniela Dimitrova from Pixabay

Dodaj komentarz