Proste triki o których nie wiedziałaś a które pomogą ci z alergiami.

Wiele leków przeciwhistaminowych zawiera składniki, które powodują senność lub upośledzają refleks. Nawet jeśli na opakowaniu nie ma ostrzeżenia, upewnij się, że przy pierwszym użyciu możesz zostać w domu i nie musisz prowadzić samochodu.

Roztocza kurzu są bardzo trudne do uniknięcia. Upewnij się, że co tydzień pierzesz pościel w gorącej wodzie, aby roztocza nie dostały się do środka.

Ludzie mogą być uczuleni na różne rzeczy w różnych okresach swojego życia. Jak dziecko dorasta, może stać się tolerancyjne na niektóre alergeny, być może nawet rozwijając alergie na pyłki. Jeśli Twoje dziecko zacznie wykazywać objawy alergii na pyłki lub zarodniki, nie powinieneś wykluczać reakcji alergicznej tylko dlatego, że wcześniej nie wykazywało żadnych oznak alergii.

Jeśli chcesz mieć zwierzę domowe, mimo że cierpisz na alergię, kup zwierzę z krótką sierścią. Chociaż wszystkie zwierzęta mogą niepokoić alergików, zwierzęta z długą sierścią pogarszają objawy alergii. Aby jeszcze bardziej zminimalizować objawy alergii, nie pozwól im spać w tym samym łóżku co Ty.

Upewnij się, że Twoja łazienka jest dobrze wentylowana, aby nie dopuścić do powstania pleśni. Trzymaj mokre ręczniki i ścierki zawieszone na kratkach, a po zakończeniu kąpieli pod prysznicem włącz wentylator.

Pomyśl o usunięciu dywanu w swoim domu. Jeśli masz ścianę do ściany dywan, pomyśl o zmianie ich na drewno, drewno lub płytki, jeśli możesz sobie na to pozwolić. To zrobi niesamowitą różnicę w ilości substancji powodujących alergie, które możesz wdychać. Jeśli zmiana podłogi nie jest opcją, odkurzaj codziennie.

Dobrym sposobem na leczenie wszelkiego rodzaju objawów oskrzelowych jest utrzymanie odpowiedniego nawodnienia. Jeśli nie jesteś nawodniony, Twoje błony śluzowe mogą ulec zapaleniu lub wyschnięciu.

Utrzymuj powietrze w oknach zamknięte.

Jeśli wiesz, jakie alergeny wywołują Twoje objawy, staraj się unikać rzeczy, które powodują zaostrzenie objawów. Jeśli kurz powoduje u Ciebie smutek, pamiętaj o częstym sprzątaniu i usuwaniu jak największej ilości kurzu. Jeśli masz alergię na swoje zwierzęta domowe, pomyśl o znalezieniu im nowego domu lub upewnij się, że są czyste i zadbane przez cały czas. Odkurzanie i ścieranie kurzu również zatrzyma sierść zwierząt domowych.

Codziennie wynoś śmieci. Śmieci wewnątrz domu mogą przyciągać gryzonie i gryzonie. Odchody myszy mogą pogarszać objawy alergii. Jeśli usunięcie śmieci z domu nie odstrasza szkodników, kup kilka pułapek.

Twoje dziecko może mieć leki na alergię gotowe w szkole.Może być konieczne zabezpieczenie notatki lekarskiej od pediatry wyjaśniającej stan dziecka i leczenie w nagłych wypadkach. Upewnij się, że szkoła ma jakieś leki do użycia w nagłych wypadkach.

Alergie zdarzają się każdemu i wynikają z wielu czynników, takich jak żywność i zwierzęta, ale o tym już wiesz. Radzenie sobie z alergiami może być frustrujące, ale są różne sposoby jak sobie z nimi radzić. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, a przekonasz się, że objawy są pod kontrolą.

Zdjęcia by cenczi from Pixabay

Dodaj komentarz