Naturalne sposoby przyspieszenia okresu – tak, one istnieją!

Wydawać by się mogło, że cykl miesiączkowy kobiety to coś, na co wpłynąć można co najwyższej farmakologicznie, zapominając całkowicie o innych metodach. A czasami jest przecież tak, że ze względu na ważne wydarzenia w życiu (choćby własny ślub czy wyjazd na wakacje) kobieta pragnie stać się kapitanem na okręcie własnego organizmu, przyspieszając nieco nadejście comiesięcznego krwawienia. Jak to zrobić?

Naturalne metody receptą na sukces!

Jeśli okres spóźnia się, należy najpierw upewnić się, czy ten fakt nie jest spowodowany ciążą. Jeżeli jednak ją wykluczymy, możemy spokojnie zastosować którąś z metod na to, by krwawienie w końcu się pojawiło. Jednym z najprostszych sposobów jest wzięcie gorącej kąpieli. Poprawia ona ciśnienie krwi i jej krążenie. Seans w wannie jest zatem jak najbardziej wskazany, po nim zaś wykonać można masaż podbrzusza.

Zwolennicy naturalnych metod przyspieszania miesiączki bardzo chwalą także ziołowe herbatki. Jakie konkretnie? Te, które mają w swoim składzie nagietek, imbir, natkę pietruszki, krwawnik czy dziurawiec. Słyną one z działania rozkurczowego, a więc mogą z wielkim powodzeniem sprawić, że okres pojawi się nieco wcześniej.

Porządny trening (na przykład cardio, lecz ze skupieniem się na mięśniach brzucha) również jest jak najbardziej wskazany, u wielu kobiet po takiej porcji ruchu miesiączka zjawi się niemalże błyskawicznie.

A gdyby tak…połączyć przyjemne z pożytecznym?

Na przyspieszenie okresu poleca się też wypicie lampki czy dwóch czerwonego wina. Wszystkie miłośniczki tego trunku będą na pewno zadowolone, że i ten sposób słynie ze swojego wpływu na cykl miesiączkowy.

Warto spróbować i innej sprawdzonej metody – odbycie stosunku seksualnego bardzo często przyspiesza pojawienie się okresu.

Bez aptecznych środków, bez skomplikowanych metod, a prosto i naturalnie każda z kobiet może spróbować dać organizmowi impuls do tego, by pojawiło się comiesięczne krwawienie!

Image by Jill Wellington from Pixabay

Dodaj komentarz