Kilka prosty wskazówek które Twoje zęby pokochają

Cukier może szybko zniszczyć zęby i sprawić, że staną się brzydkie, dlatego powinieneś trzymać się picia wody przez cały czas.

Po każdym użyciu szczoteczki do zębów należy pozostawić ją do wyschnięcia na powietrzu, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Przechowuj ją w pozycji pionowej z dużą ilością miejsca, aby umożliwić cyrkulację powietrza.

Jeśli denerwujesz się zabiegami stomatologicznymi, ćwicz głębokie oddychanie. Kiedy już wymyślisz pomocną metodę, ćwicz ją przed wizytą, w trakcie (jeśli możesz) i po wizycie. Dzięki temu wszystko pójdzie o wiele łatwiej.

Zawsze powinieneś starać się szczotkować i nitkować zęby codziennie.Dodatkowy czas, który poświęcasz na dbanie o swoje zęby opłaca się. Nie ma nic lepszego dla Twojej jamy ustnej niż codzienne szczotkowanie i nitkowanie.

Twój język jest tak samo ważny jak zęby i dziąsła. Aby utrzymać go w zdrowiu, musisz zaopatrzyć się w skrobaczkę do języka, którą będziesz używać podczas mycia zębów. Te niedrogie artykuły stomatologiczne pozbywają się nadmiaru bakterii, które mogą znajdować się na języku. Jeśli nie masz skrobaczki do języka, możesz zawsze używać szczoteczki do zębów.

Nitkowanie zębów raz dziennie jest bardzo ważnym krokiem w prawidłowej higienie jamy ustnej. Nitkowanie naprawdę robi wielką różnicę. Ostrożnie wsuń nić pomiędzy dwa zęby. Przesuwaj nić do przodu i do tyłu. Unikaj nitkowania pod dziąsłami; skup się na linii dziąseł.

Nie używaj szczoteczki do zębów o twardym włosiu do mycia zębów. Struktura Twoich zębów zacznie się ścierać przy wielokrotnym użyciu. Używaj szczoteczki o miękkich lub średnich włóknach, aby uniknąć wrażliwych zębów i dziąseł.

Szczotkuj zęby od linii dziąseł, przesuwając się w kierunku środka dziąseł w dół. Umożliwi to wciągnięcie jedzenia i resztek pod dziąsła. Do pewnego stopnia powinieneś szorować zęby z boku na bok, ale upewnij się, że nie zapomnisz również o tym.

Twoje dziąsła i zęby ucierpią, jeśli palisz. Jeśli do tej pory nie masz żadnych negatywnych skutków ubocznych, powinieneś zrobić kilka badań na temat rodzaju szkód, których możesz się spodziewać. Naprawdę musisz rzucić palenie tak szybko, jak to możliwe. Porozmawiaj z lekarzem lub dentystą o tym, jak możesz rzucić palenie.

Nigdy nie traktuj bólu, który masz w ustach zbyt lekko! Ból może być chwilą, może oznaczać, że masz infekcję, którą musisz się natychmiast zająć. Zadzwoń do swojego dentysty, aby umówić się na wizytę.

Nie ma to jak wspaniały uśmiech, zwłaszcza ten ze zdrowymi dziąsłami i zębami. Wdróż porady, których właśnie się nauczyłeś, aby zachować zdrowe i jasne zęby na długie lata. Warto poświęcić czas i wysiłek, aby dobrze dbać o swoje zęby.

Image by aleksandra85foto from Pixabay

Dodaj komentarz