Jakie owoce pomogą obniżyć cholesterol ?

Istnieje wiele owoców sezonowych, które mogą obniżyć Twój cholesterol. Jabłka są popularne podczas wakacji. Są one dobrym źródłem pektyn, które obniżają poziom cholesterolu. Owoce cytrusowe są również bogate w antyoksydanty i mogą poprawić stan Twojej skóry. Zimą, owoce cytrusowe są obficie dostępne w sklepach spożywczych. Możesz korzystać z ich dobrodziejstw dla skóry, czekając na ocieplenie pogody. Lista jest długa!

Jedzenie świeżego awokado to kolejny świetny sposób na obniżenie cholesterolu. Jednonienasycone tłuszcze, fitosterole i polifenole zawarte w tych owocach zapobiegają utlenianiu się złego cholesterolu w organizmie oraz odkładaniu się płytki nazębnej w tętnicach. Co więcej, owoce te zawierają błonnik, który może pomóc obniżyć poziom cholesterolu. Jedz świeże awokado każdego dnia. Te pyszne smakołyki mogą być traktowane jako zdrowy dietetyczny środek spożywczy i mogą pomóc Ci zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę.

Pomarańcze zawierają duże ilości witaminy C i fitoseryny, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu LDL. Granat to kolejny owoc, który może pomóc Twojemu zdrowiu. Zawiera on wysoki poziom przeciwutleniaczy i może zapobiec gromadzeniu się złych tłuszczów w organizmie. Bakłażan to kolejny wspaniały owoc, który warto dodać do swojej tygodniowej listy dań. Błonnik zawarty w bakłażanie pomaga rozpuścić cholesterol w jelitach. Plus, zawiera naturalny pigment o nazwie antocyjany, które mogą pomóc w zapobieganiu nadciśnienia i choroby wieńcowej serca.

Naukowcy z Australii odkryli, że spożywanie czerwonych grejpfrutów codziennie przez miesiąc obniżyło poziom cholesterolu LDL o 20 procent. Ten kardioprotekcyjny efekt przypisuje się rozpuszczalnemu błonnikowi zawartemu w owocach, który hamuje wchłanianie cholesterolu. Dodatkowo, grejpfrut może wzmocnić działanie blokerów kanału wapniowego i statyn, które są skutecznymi lekami na wysoki cholesterol. Aby uzyskać smaczną i zdrową przekąskę, możesz spróbować awokado. Jest to łatwy do znalezienia owoc, który można jeść na surowo.

Image by swiftsciencewriting from Pixabay

Dodaj komentarz