Jak zadbać o włosy po farbowaniu, rozjaśnianiu czy ciąży

Poniżej garść wskazówek które będą pomocne dla każdego.

Jeśli masz bujną fryzurę łamania i zaginania włosów śpiąc na jedwabnych lub satynowych poszewkach. Ciężar Twojej głowy na poduszce powoduje duże tarcie, a Twoje włosy znajdują się w samym środku tego tarcia. Gładka faktura jedwabiu i satyny pozwala włosom ślizgać się po tkaninie, gdy poruszasz się podczas snu, co oznacza dla nich mniejsze szkody.

Zdrowa dieta jest dobra nie tylko dla Twojego ciała, ale także dla Twoich włosów. Jedzenie zdrowej żywności zapewnia, że włosy dostają wszystkie witaminy i minerały, których potrzebują. Często ciało daje nam sygnały poprzez mieszki włosowe i paznokcie.

Spróbuj ograniczyć żywności bogatą w tłuszcze. Wysoki poziom tłuszczu może mieć wpływ na jakość włosów, czy w ekstremalnych przypadkach doprowadzić do łysienia. Jedz pokarmy, które są bogate w minerały i mają niską zawartość tłuszczu, aby zapewnić optymalny wzrost włosów.

Myj się szamponem odpowiednim dla Twojego typu włosów. Ustal, czy masz włosy tłuste, suche czy normalne. Być może potrzebujesz szamponu przeciwłupieżowego. Myj włosy dwa do trzech razy w tygodniu. Zawsze dokładnie spłukuj włosy, aby usunąć pozostałości szamponu, które mogą mieć zgubny wpływ.

Olej rycynowy może być naturalnym zabezpieczeniem w Twojej obronie przed wypadaniem włosów. Zmieszanie łyżeczki olejku rycynowego z szamponem ziołowym może zwiększyć objętość i gęstość włosów oraz sprawić, że będą one bardziej podatne na układanie.

Jeśli bierzesz kąpiel lub prysznic, staraj się używać letniej lub zimnej wody do mycia włosów. Gorąca woda może pozbawić skórę wszystkich olejków, co może skutkować suchością i łamliwością włosów. Tylko myć z ciepłą wodą, jeśli chcesz mieć zdrową głowę włosów.

Pozwól włosom urosnąć zanim je zetniesz. Podcinanie ich za każdym razem, gdy zaczynają się trochę puszyć i wydłużać, ostatecznie osłabi Twoje włosy.

Jeżeli obawiasz się utraty włosów lub cierpisz z tego powodu, unikaj zestawów do domowej trwałej i pozostaw ten proces profesjonalistom. Trwałe fale mogą dodać loków, objętości i pełności prostym, cienkim i przerzedzonym włosom, ale chemikalia wchodzące w ich skład mogą spowodować całkowitą utratę włosów, jeśli zostaną pozostawione zbyt długo lub zastosowane nieprawidłowo.

Image by katyandgeorge from Pixabay

Dodaj komentarz