Jak dbać o działkę ogrodową, kilka wskazówek

Podczas przycinania drzew upewnij się, że narzędzia są ostre. Cięcie tępym narzędziem może oderwać korę od drzewa, powodując jego niepotrzebne uszkodzenie. Ponadto cięcie tępym narzędziem powoduje, że zużywasz więcej energii na cięcie. Ostre narzędzie pozwoli Ci uzyskać czystsze cięcie przy najmniejszym wysiłku.

Zużyte fusy po herbacie i kawie stanowią dobry środek wzbogacający glebę. Zarówno fusy po kawie, jak i herbacie są doskonałym dodatkiem, gdy trzeba podnieść kwasowość gleby. Jeśli pH gleby jest zrównoważone, dodanie kawy i herbaty jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ kwiaty, takie jak rododendrony i azalie, oraz owoce, takie jak borówka amerykańska, lubią glebę o odczynie kwaśnym. Fusy można wsypać do gleby przed założeniem ogrodu lub posypać nimi istniejące rośliny raz na tydzień lub częściej.

Należy zwracać uwagę na podlewanie róż. Do czasu zapuszczenia korzeni róże powinny być dobrze podlewane, a potem będą potrzebowały podlewania tylko w okresach suszy. Podlewać należy z pojemnika, a nie z węża, nalewając wodę ściśle do ziemi. Podlewanie liści wodą może prowadzić do powstania pleśni, jeśli nie ma wystarczającej ilości słońca, aby wysuszyć je przed zmierzchem.

Aby stworzyć bogatą w składniki odżywcze glebę do ogrodu, zbierz nieużywane części ryb i zakop je w glebie. Pozostaw je w ziemi tak długo, jak to możliwe, zanim zasadzisz nad nimi rośliny. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy zakopać części ryb na głębokość co najmniej 8 cali w ziemi

Umieść kilka centymetrów organicznej ściółki wokół roślin warzywnych. Dzięki mulczowi gleba pozostanie wilgotna. Zmniejszy ona również drastycznie wzrost chwastów. To może zaoszczędzić Ci wiele czasu i wysiłku przy wyrywaniu chwastów.

Jeśli na rabatach znajdują się chore lub martwe rośliny, najlepiej jest je jak najszybciej usunąć, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób. Dobrym pomysłem jest oczyszczenie rabat jesienią, aby gleba skorzystała na zamrożeniu w zimie, zabijając szkodniki lub organizmy wywołujące choroby w glebie. Oczyszczenie rabat jesienią pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób na wiosenne kwiaty.

Upewnij się, że w Twojej glebie znajdują się dżdżownice. Dżdżownice są niezbędne w dobrym organicznym ogrodnictwie, ponieważ napowietrzają glebę. Ponadto produkty uboczne trawienia dżdżownic są świetnym pokarmem dla roślin. Dżdżownice sprzyjają rozwojowi bakterii glebowych, które dostarczają roślinom potrzebnych składników odżywczych, a jednocześnie zwalczają szkodniki, zmniejszając potrzebę stosowania chemicznych pestycydów i nawozów.

Image by phamphuonglinh from Pixabay

Dodaj komentarz