Czym jest ananas i co o nim powinnaś wiedzieć

Co to jest ananas i jak wygląda ?

Ananas jest soczystym i słodkim owocem pochodzącym z rośliny Ananas comosus. Roślina ta pochodzi z Ameryki Południowej, ale obecnie można ją znaleźć w prawie każdym tropikalnym klimacie na całym świecie.
Ananas jest rośliną o długiej łodydze, która ma liście i kwiaty. Liście i kwiaty rosną na górze łodygi, podczas gdy owoce rosną na dole. Ananasy rosną do wysokości około 8 stóp, ale produkują średnio 2 ananasy rocznie, jeśli nie są kontrolowane przez ludzi.

Jak można wykorzystać ananasa ?

Ananas jest owocem, który większość ludzi zna. Najbardziej znany jest z zastosowania w pizzy hawajskiej, ale może być również użyty jako dodatek do wielu innych rodzajów pizzy lub jedzony samodzielnie. Ananas może być również używany do robienia smoothies lub zamieniany w dżemy, które są idealne do tostów.

Jakie są korzyści z jedzenia ananasa?

Korzyści płynące z jedzenia ananasa są obfite. Może on sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej promienna, jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym i wykazano, że zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów.
Istnieje wiele korzyści płynących z jedzenia ananasa. Może sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej promienna, ponieważ owoc ten zawiera bromelinę, która pomaga usuwać martwe komórki skóry i zwiększa produkcję kolagenu. Jest to naturalny środek przeciwzapalny, co oznacza, że zmniejsza obrzęki w organizmie i jest dobry dla osób z zapaleniem stawów lub astmą. Wreszcie, przeprowadzono badania, które pokazują, że jedzenie ananasa może zmniejszyć ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje raka, takie jak rak prostaty i żołądka o prawie połowę!

Jaki jest najlepszy sposób na jedzenie ananasa?

Niektórzy ludzie jedzą ananasa do góry nogami, inni obierają go i kroją jak jabłko. To nie jest odpowiedź.
Najlepszym sposobem na jedzenie ananasa jest odcięcie jego górnej części i wydłubanie mięsa łyżką.

Image by Pexels from Pixabay