Czy psy mogą jeść marchewkę, czy im nie zaszkodzi

Jakie są korzyści z marchewki dla psów?

Marchewki są najczęściej lubiane przez psy jako przysmak. Są one nie tylko dobre dla zębów, ale mogą również pomóc w łagodzeniu bólu stawów. Są bogate w witaminy A, C, E, K i B6. Marchew zawiera również przeciwutleniacze, które mogą zmniejszyć stan zapalny i promować zdrową skórę do walki z wolnymi rodnikami. To dlatego marchew jest uważana za jedno z najzdrowszych warzyw dla psów.

Czy istnieją jakieś negatywne skutki spożywania marchewki dla psów?

Nie ma badań, które wykazałyby negatywne skutki spożywania marchewki dla psów. Psy mogą jeść marchew jako część swojej normalnej diety bez żadnych negatywnych skutków. Niektórzy ludzie mogą myśleć, że wysoka zawartość cukru w marchewce może być szkodliwa dla psów, ale nie ma dowodów na poparcie tego twierdzenia. Niektórzy ludzie uważają, że niebezpieczeństwo leży w możliwości niestrawnego materiału, takiego jak celuloza, który może prowadzić do blokady jelit. Wykazano jednak, że rodzaj niestrawnego materiału występującego w marchwi nie powoduje zatorów jelitowych u ludzi ani zwierząt.

Które warzywa są dobre dla psów?

Ludzie karmią warzywa swoim psom, gdy chcą, aby były zdrowe. Dzieje się tak dlatego, że warzywa są dobre dla psów. Niektórzy ludzie podają swojemu psu równowartość porcji warzyw i owoców każdego dnia jako dodatek do jego zwykłego pożywienia. Niektórzy ludzie lubią podawać swoim pupilom ten przysmak codziennie, podczas gdy inni robią to tylko wtedy, gdy uważają, że ich zwierzę potrzebuje dodatkowych składników odżywczych.
Wczesne oznaki choroby, takie jak problemy trawienne lub ospałość, mogą być wspomagane przez podawanie zielonych warzyw, takich jak brokuły i szpinak. Warzywa dostarczają również trochę błonnika oraz niezbędnych witamin i minerałów, których pies potrzebuje na co dzień, bez wysokiej zawartości kalorii związanej z mięsem i produktami mlecznymi. Niektórzy ludzie podają zieloną fasolkę, marchewkę lub groszek jako przekąski dla swoich zwierząt, które mogą potrzebować

Kiedy należy podawać psu warzywa?

Jeśli tylko warzywo jest ugotowane, przetarte, przecierowe lub pokrojone na małe kawałki, powinno być bezpieczne dla Twojego psa. Warzywa są dobrym źródłem błonnika i składników odżywczych dla Twojego pupila.
Najlepszym momentem na podanie Twojemu psu warzyw jest pora kolacji. Warzywa mogą być wymieszane z kolacją, a nie podawane same.

Image by Rebecca Scholz from Pixabay