Czas na zmiany…na głowie, czyli domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Mawia się, że mężczyźni wolą blondynki. Niezależnie od tego, czy tak właśnie jest, wiele kobiet pragnie, by ich włosy były jaśniejsze od naturalnych. Szereg stylistów fryzur podkreśla, że rozjaśnienie ich o mniej-więcej dwa tony to świetny sposób na błyskawiczne odmłodzenie się. Ale czy do wyboru są jedynie farby drogeryjne, które potrafią w perspektywie czasu nasze kosmyki mocno wysuszyć i zniszczyć? Nie, przecież istnieją jeszcze sposoby naturalne. Jakie konkretnie? Już wyjaśniamy!

Wykorzystaj moc rumianku

Rumianek słynie ze swoich właściwości rozjaśniających włosy. Wprawdzie nie uzyskamy dzięki niemu diametralnej zmiany, ale delikatną już jak najbardziej. Poza tym ziołowa herbatka rumiankowa wykazuje też inne działanie, nie dopuszcza do tego, by włosy nadmiernie się przetłuszczały, ponadto świetnie wypłukuje z nich resztki kosmetyków.

Przyda Ci się cytryna!

Wystarczy, że wyciśniesz sok z cytryny i zmieszasz go z kilkoma łyżkami wody. Taką miksturę nałóż na włosy na przynajmniej kilka godzin. Przy regularnym stosowaniu tej prostej i taniej metody efekty powinny być satysfakcjonujące!

Słodko, bardzo słodko – miód na rozjaśnienie włosów

Kosmyki nieco rozjaśnią się także dzięki użyciu miodu (bo ma on w swoim składzie niewielką ilość nadtlenku wodoru). Ten produkt znajduje się zapewne w każdym niemalże domu, nie ma więc problemu z jego dostępnością. Miód mieszkamy z cytryną oraz odżywką do włosów, w której na co dzień używamy. Potem nakładamy całość na włosy, po czym przykrywamy czepkiem i ręcznikiem. Trzymamy przez co najmniej pół godziny. Powinno przynieść świetne efekty!

Rzewień – koniecznie go wypróbuj!

Rzewień to innymi słowy rabarbar lekarski. Słynie ze swoich właściwości rozjaśniających. Wystarczy zmielony korzeń tej rośliny zalać ciepłą wodą i tak powstałą papkę nałożyć na włosy na przynajmniej kwadrans. Potem, by efekt wzmocnić, nakładamy dodatkowo na wszystko dwie łyżki miodu oraz ulubioną odżywkę do włosów. Spłukujemy dopiero po dwóch, trzech godzinach i cieszymy się rozjaśnionymi i zdrowymi zarazem kosmykami.

Wykorzystaj moc oliwy z oliwek

Choć metoda ta może nie przynieść zbyt intensywnych efektów rozjaśniających (a raczej delikatne i subtelne), to na pewno wpłynie dobrze na stan kosmyków, dlatego warto ja wykorzystać. Polega ona na olejowaniu włosów oliwą, którą spłukujemy szamponem, po czym stosujemy odżywkę. Na pewno będą błyszczące i pełne blasku, być może także nieco jaśniejsze niż do tej pory.

Spróbuj rozjaśnić włosy octem winnym

Potrzebny będzie ocet winny, sok z cytryny, trochę wody oraz butelka z rozpylaczem. Tworzymy mieszankę i spryskujemy nią włosy, po 10 minutach starannie spłukujemy. Teraz nic, tyko czekać na jaśniejszy nieco kolor włosów!

Użyj dziewanny, nie zawiedziesz się

Płukanka z dziewanny połączonej z wodą, rumiankiem oraz sokiem z cytryny to świetna i sprawdzona metoda na to, by mieć nieco jaśniejsze niż do tej pory włosy. Matka Natura nie poskąpiła nam na to świetnych sposobów, prawda?

Image by Free-Photos from Pixabay

Dodaj komentarz